Prefabrykacja szkieletu domu

To najszybszy sposób na budowę domu. Montowanie na budowie z elementów przygotowanych w fabryce pozwala oszczędzić nie tylko czas, ale i osiągnąć wysoką jakość wykonania.

Dom prefabrykowany można nie tylko wybudować w ekspresowym tempie (zmontowanie elementów do stanu surowego zamkniętego zajmuje 2-3 dni), ale też znacznie łatwiej zapewnić mu wysoką jakość. Elementy domu przygotowane w suchej i ciepłej hali fabrycznej, niezależnie od pogody są lepsze niż zmontowane na placu budowy. Zwłaszcza gdy dom ma zostać wybudowany w technologii szkieletu drewnianego, która wymaga od wykonawców szczególnie dużej precyzji.

W najbardziej zaawansowanej prefabrykacji, zwanej zamkniętą, którą oferuje firma HfH Sp. z o.o., ściany – po wypełnieniu izolacją cieplną – są w fabryce w całości wykańczane: po stronie wewnętrznej płytą gipsowo-kartonową lub płytą Fermacell, a po stronie zewnętrznej – warstwą elewacyjną wykonaną ze styropianu bądź wełny mineralnej. W prefabrykatach ściennych montuje się też w fabryce stolarkę okienną i drzwiową, a także przygotowuje miejsce pod wszystkie instalacje. Prefabrykowana jest również konstrukcja dachu. Elementy więźby dachowej dostosowane do pokrycia dachowego montuje się na budowie. Dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych, w tak zaawansowanej prefabrykacji można zmontować w kilka lub kilkanaście godzin.

Fundamenty

Prefabrykowane domy drewniane stawia się na gotowym fundamencie – na płycie fundamentowej żelbetowej, z możliwością ocieplenia warstwą styroduru od spodu. Powinien być on wykonany z dużą dokładnością, tak aby powierzchnia płyty była maksymalnie równa i płaska, a ewentualne odchylenie od poziomu nie przekroczyło 2 mm na całej długości ściany zewnętrznej budynku. Dlatego też, choć fundament może wykonać ekipa wynajęta przez inwestora, to lepiej zlecić jego przygotowanie firmie, w której został zamówiony dom. W ten sposób najłatwiej zapobiec sytuacji, w której niedokładności w wykonaniu fundamentu utrudniają montaż prefabrykatów.

Projekt

Firma HfH Sp. z o.o. przygotowuje elementy według projektu dostarczonego przez klienta. Oferujemy również możliwość wykonania własnych projektów, ponieważ dysponujemy odpowiednio wykwalifikowaną kadrą projektantów.

Czas trwania budowy:

– projektowanie i prace przygotowawcze (wykonanie fundamentu, gotowych elementów ścian): około 3-4 tygodni*;

– montaż elementów do stanu surowego zamkniętego: 2-4 dni*;

– wykończenie domu pod klucz: 6-8 tygodni*

*w zależności od wielkości domu.

Cena

Cena uzależniona jest od standardu wykonania budynku. Dom może być oddany w stanie surowym zamkniętym, bądź też w wersji pod klucz: z płytkami na ścianach, a często nawet z wyposażeniem kuchni i łazienki. Dodatkowo w wycenie uwzględniony jest transport elementów gabarytowych, dostarczanych z naszej firmy na budowę.

Jakość drewna

W naszej ofercie wykorzystujemy najlepszej klasy drewno KVH, dostarczane z niemieckich fabryk przez firmy Rettenmeier i Ladenburger.

KVH – konstrukcyjne drewno lite (niem. KVH – Konstruktionsvollholz) jest nowoczesnym materiałem konstrukcyjno-dekoracyjnym o bardzo szerokim zastosowaniu w budownictwie oraz przemyśle.